درباره ما
۱۳۹۷-۱۲-۲۱
سفر به مشهد مقدس و زیارت بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام را شاید بتوان آرزوی مشترک تمام هموطنان و به عبارت دقیق تر تمام شیعیان دانست ، زیرا این زیارت که ثوابی معادل هزار حج برای آن ذکر شده است ، سعادت دنیوی و اخروی را به دنبال دارد . اگرچه طی دهه های گذشته مسئولان رده های مختلف کشوری و استانی از تکریم زائران امام هشتم (علیه السلام) سخن گفته اند ، اما این مهم به صورت عملی محقق نشده بود ، ولیکن به حول قوه الهی و مدد از الطاف کریمانه امام رئوف حضرت امام رضا (علیه السلام) و ذیل توجهات حضرت ولی عصر (عج) و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری ، مبنی بر توجه و عنایت ویژه به زائران بخصوص ، ضعفا و نیازمندان و اینکه هیچ کس نباید به خاطر بی پولی از زیارت امام رئوف و ابراز دلدادگی و محبت به خاندان عصمت و طهارت محروم شود . در همین راستا آستان قدس رضوی گام های مهمی برای زیارت بدون دغدغه زائران با احداث و بهره برداری از بزرگترین زائرشهر و زائرسرای رضوی در مشهد مقدس برداشته است .

یکی از ارزشمندترین عبادات اسلامی و از جمله مهمترین مسئولیت های یک انسان مسلمان خدمت رسانی و کمک به برادران و خواهران انسانی و ایمانی خود با قصد جلب رضایت خداوند متعال و اولیاء اوست . آستان قدس رضوی در راستای تحقق فرمایشات اولیای الهی خاصه ولی نعمتمان حضرت امام رضا علیه السلام که می فرمایند « بهترین و ارزنده ترین خصلت ها ؛ انجام کارهای نیک ، فریادرسی بیچارگان و برآوردن آرزوی آرزومندان است و بمنظور تحقق منویات مقام عظمای ولایت و رهبری مبنی بر توجه کریمانه به زائران بویژه ضعفا و نیازمندان و فراهم آوردن تشرف زائرین عزیزی که تاکنون موفق به زیارت بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام)  نگردیده اند ، در حرکتی جهادی بزرگترین پروژه احداث زائرسرای کشور تحت عنوان زائرشهر رضوی در تاریخ 95/04/03 صادر و عملیاتی نمود .

زائرشهر رضوی در زمینی به مساحت 35 هکتار در ابتدای شهرک طرق محدوده شهرداری منطقه هفت شهرستان مشهد ، واقع در حاشیه اتوبان مشهد باغچه مشتمل بر فضاهای اقامتی ، خدماتی ، رفاهی ، فرهنگی و اجتماعی احداث که  فاز یک این مجموعه با زیر بنای بیش از 50,000 متر مربع در قالب 28 بلوک دارای  700 سوئیت و سه هاستل  با ظرفیت پذیرش بیش از 4000 نفر زائر در مرداد ماه سال 1396 به بهره برداری رسیده است . انتظار می رود انشاءالله فاز دوم این مجموعه همچون فاز یک که با پیشرفت هفتاد درصدی در حال احداث می باشد بزودی تکمیل ، تجهیز و به بهره برداری رسیده و زائرین عزیز بیشتری بتوانند از خدمات اسکان بهره مند شوند .

استقبال از مجموعه زائرشهر رضوی آستان قدس رضوی را بر آن داشت تا بمنظور افزایش ظرفیت اسکان زائرین در مشهد مقدس و نزدیک به حرم امن رضوی اجرای ساخت پروژه زائرسرای رضوی در زمینی به مساحت 8 هکتار در انتهای بلوار چمن و شهرداری منطقه پنج مشهد با زیر بنای بیش از 20,000 متر مربع شامل فضاهای اقامتی ، خدماتی ، رفاهی ، اجتماعی و فرهنگی احداث و در حال تکمیل و توسعه قرار گیرد .  فاز یک و بخشی از فاز دو این مجموعه شکیل در قالب 12 بلوک دارای 274 سوئیت و 4 هاستل با ظرفیت پذیرش 2000 زائر در تابستان 1397 همزمان با ایام دهه کرامت رضوی  بهره برداری و در خدمت زائرین عزیز قرار گرفته است .

شایان ذکر است بمنظور اداره این دو مجموعه عظیم حسب دستور تولیت معزز آستان قدس رضوی موسسه موقوفه خدمات زائر رضوی تشکیل که هم اکنون توفیق بهره برداری و اداره این دو مجموعه بزرگ بهمراه 20 نمازخانه میان راهی امام رضا علیه السلام که در 6 استان کشور واقع شده است ، به این موسسه محول گردیده است .

در حال حاضر این موسسه مفتخر است به عنوان یکی از موسسات وابسته ، به بنیاد کرامت رضوی بصورت شبانه روزی با بهره مندی از ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی آستان قدس رضوی و بهره گیری از توانمندی نیروهای مومن انقلابی ، خلاق و کارآمد و استفاده از روشهای نوین در بهبود ساختارها و فرآیند ها ، خدمات بی منّت و ارزشمند فرهنگی ، اجتماعی ، رفاهی و اقامتی به میلیون ها نفر زائر از اقصی نقاط میهن اسلامی و حتی سایر کشور ها ، بویژه در میزان رضایتمندی زائران عزیزان ایفا نماید .

منبع:
روابط عمومی موسسه موقوفه خدمات زائر رضوی
افزودن دیدگاه جدید:
تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.